Matička Metropolis @ facebook

protože facebook není viditelný zvenčí, udržuji tuto kopii textů poslaných na zeď Matičky Metropolis


PÁSMO Stromy volně rostoucí v kolejích, kopce z hlíny, kterou si tu někdo jen tak odložil, cestičky vyšlapané kdo-ví-kým, kdo-ví-odkud a kdo-ví-kam, stovky předmětů nejasného účelu a původu, betonové prefabrikáty, které nějaká neznámá síla přenesla a seřadila do řad - to je bývalé Seřaďovací nádraží Praha - Vršovice. Prostě Pásmo jak vyšité, chybí už jen ty komáří mýtiny, černé kapky, ježibabí rosol ve sklepích, zlatá koule plnící přání a stalkeři.

Tedy - ti stalkeři vlastně nechybí, jen mají trochu jinou podobu. Na brownfieldy si totiž hned po bezdomovcích a fotografech vždycky najdou cestu pejskaři. :-)

Seřaďovací nádraží navštívím určitě ještě jednou - s foťákem. Pro dnešek musí stačit fotografie z webu hornictvi.info.

http://www.hornictvi.info/techpam/vrsovice/vrsovice.htm

6. červenec 2016


HAVRANÍ ZÁHADA

Některých detailů na budovách si člověk nevšimne na první pohled. Tak například já jsem při svačině objevil na dvoře naší kanceláře sochu havrana sedícího na ocelové konstrukci střechy. Divil jsem se, kdo a při jaké příležitosti si dal tu práci umístit ho tak vysoko.

Jenomže potom při procházce po Holešovicích vyfotila sestra stejného havrana, sedícího na římse budovy bývalého přístavu. To mi začalo vrtat hlavou - to jako někdo JEN TAK rozmísťuje po Praze sochy havranů?

Až při vyhledávání, zda o tom náhodou není zmínka na internetu, mi to došlo. Vyměnil jsem slova "socha havrana" za "maketa havrana" a náhle bylo jasno: Ve vyhledávání se objevily se nabídky maket dravců na plašení ptactva.

ptactvo

1. červenec 2016


Tento způsob léta, zdá se mi poněkud nešťastným... (Praha-Zbraslav)

30. červen 2016


Dnešní procházka vedla po stopách holešovické přístavní dráhy. Počasí bylo příznivé, na konci však už měli z toho sluníčka všichni účastníci chuť na něco k pití, tak jsme šli svlažit hrdla do pivovaru Marina. Cílem příští procházky bude Jižní město.

26. červen 2016


procházka již dnes odpoledne...

Jako průvodce se na vás těší Severák. Pro usnadnění hledání mé osoby budu mít přes rameno tašku z DM drogerie.

26 červen


PREFA Bývalá panelárna je tak trochu schovaná za Holešovickým nádražím. Naše nedělní procházka bude začínat právě tam. Dovnitř vás ovšem nevezmu, areál je totiž stále využíván, byť jen jako skladovací prostory. Nechám vás však alespoň nahlédnout prostřednictvím fotografií. V areálu se kromě velmi fotogenického jeřábu nachází svérázná sochařská výzdoba.

(todo fotoz)

23. červen 2016


...